singer201_Jeffrey BasingerNewsday via Getty Images_hospital crowd Jeffrey BasingerNewsday via Getty Images

Oběti neočkovaných

MELBOURNE – Novak Djokovič, nejlepší tenista světového žebříčku, nedávno dostal zdravotnickou výjimku a může se zúčastnit turnaje Australian Open. Djokovič, který tento turnaj devětkrát vyhrál (a jediné vítězství ho dělí od rekordních 21 titulů z grandslamových turnajů), předtím odmítl předložit důkaz o svém očkování, který je podmínkou vstupu do Austrálie. „Nebudu zveřejňovat, zda jsem, nebo nejsem očkovaný,“ sdělil tenista srbskému deníku Blic a označil to za „soukromou záležitost a nepatřičné vyzvídání“.

Rodina Dalea Weekse, který v prosinci zemřel ve věku 78 let, by s tím nesouhlasila. Weeks se léčil v malé nemocnici ve venkovské Iowě na otravu krve. Nemocnice se ho snažila přeložit do většího zařízení, kde by ho mohli operovat, ale kvůli přílivu pacientů s COVID-19, téměř bez výjimky neočkovaných, neměli v tomto zařízení volná lůžka. Trvalo 15 dní, než Weekse převezli jinam, a to už bylo pozdě.

Weeks se stal další z mnoha nepřímých obětí nemoci COVID-19 – lidí, kteří tento virus nikdy neměli, ale přesto zemřeli, protože jiní lidé, kteří ji měli, odčerpali omezené zdravotnické zdroje, zejména lůžka na jednotkách intenzivní péče. Jeho dcera k tomu řekla: „Nejvíc mě na tom trápí, že se lidé sobecky rozhodují nenechat se očkovat a nevidí, jaký dopad to má na širší skupinu lidí. Tohle je opravdu těžké překousnout.“

To continue reading, register now.

As a registered user, you can enjoy more PS content every month – for free.

Register

or

Subscribe now for unlimited access to everything PS has to offer.

https://prosyn.org/IhuK180cs