singer196_Michael CiagloGetty Images_covidvaccine Michael Ciaglo/Getty Images

Proč by očkování mělo být povinné

MELBOURNE – Tento článek píšu ve Victorii, australském státě, který se stal v roce 1970 první oblastí, v níž bylo povinné zapnout si před jízdou v autě bezpečnostní pás. Návrh tohoto zákona byl terčem kritiky kvůli porušování práv jednotlivce, ale obyvatelé státu ho přijali, protože zachraňoval životy. Dnes tato povinnost existuje ve většině světa. A nevzpomínám si, kdy jsem naposledy někoho slyšel volat po svobodě řídit auto bez zapnutého pásu.

Místo toho dnes slyšíme volání po svobodě nebýt očkován proti viru, který způsobuje nemoc COVID-19. Brady Ellison, člen amerického olympijského týmu v lukostřelbě, tvrdí, že jeho rozhodnutí nenechat se očkovat, bylo „ze sta procent osobní volbou“, a trvá na tom, že „každý, kdo říká něco jiného, odnímá lidem svobody“.

Zvláštní na tom je, že zákony, které požadují, abychom nosili bezpečnostní pás, zasahují do naší svobody docela jednoznačně, kdežto zákony vyžadující očkování v případě, že se někdo bude pohybovat v místě, kde by mohl nakazit jiné lidi, omezují jeden druh svobody, aby ochránily svobodu druhých bezpečně vykonávat běžné činnosti.

To continue reading, register now.

Subscribe now for unlimited access to everything PS has to offer.

Subscribe

As a registered user, you can enjoy more PS content every month – for free.

Register

https://prosyn.org/kJWz0m6cs