buruma170_ JIM WATSONAFP via Getty Images_biden executive orders Jim Watson/AFP via Getty Images

Správný čas pro Joea Bidena

NEW YORK – Podceňovat Joea Bidena je snadné. Někteří lidé na levici odmítají nového amerického prezidenta coby partajního šíbra, oportunistu, relikt zkorumpovaného a nefunkčního establishmentu. Článek v konzervativním časopise National Review nesl titulek: „Joe Biden: zosobnění průměrnosti“. Napsal ho pravicový obdivovatel velkých mužů Conrad Black, bývalý vydavatel novin a usvědčený podvodník.

Biden zatím není velký muž. Avšak člověka, který se čtyři desetiletí pohyboval v jámě lvové v podobě washingtonské politiky a ve věku 78 let byl zvolen prezidentem, nelze brát na lehkou váhu. Přinejmenším je to nesmírně protřelý politik.

Biden není geniální myslitel či heroický lídr. Nemá ani příliš velké charisma, což je po čtyřech letech okázale špatného vládnutí Donalda Trumpa osvěžující. Pokud někdy Bidena napadla originální myšlenka, umně ji skryl. V prezidentské kampani v roce 1988 dokonce vykradl myšlenky z projevu britského politika Neila Kinnocka. Alespoň však nesvaloval vinu na autora svých projevů, jak to činili Trump a jeho manželka Melania, když se jim přihodily podobné kiksy.

To continue reading, register now.

As a registered user, you can enjoy more PS content every month – for free.

Register

or

Subscribe now for unlimited access to everything PS has to offer.

https://prosyn.org/KSxjK0vcs