rudd14_getty Images_recovery Getty Images

Odbudowa Wymaga Pomocy Rozwojowej

WYBRZEŻE SŁONECZNE – Na początku roku, podczas gdy COVID-19 pustoszył Wuhan w Chinach i zaczął ogarniać Zachód ostrzegałem, że kryzys prawdopodobnie wystąpi również w większości krajów rozwijających się, co będzie miało znaczące długoterminowe konsekwencje dla każdego z nas. Niestety ta prognoza była poprawna.

W chwili obecnej (październik 2020 r.) Indie są na dobrej drodze, by wyprzedzić Stany Zjednoczone jako kraj onajwiększejliczbieprzypadkówCOVID-19, a Ameryka Łacińska doświadczyła największej liczby zgonów ze wszystkich regionów świata. Bank Światowy ostrzega, że pandemia może doprowadzić do skrajnego ubóstwa około 50 milionów ludzi w Azji i około 30 milionów w Afryce tylko w tym roku. Jeśli tak, to będzie to pierwszy raz od ponad dwóch dziesięcioleci, gdy podniesie się światowy wskaźnik skrajnego ubóstwa.

Kryzys COVID-19 przyspieszył również inne zmiany, które rozpoczęły się już wcześniej, w tym eskalację napięć między USA a Chinami, rosnący protekcjonizm i ożywienie węglowe, które grożą powrotem świata do walki ze zmianami klimatu. Wszystkie te trendy spowodują, że program rozwoju przed pandemią będzie jeszcze trudniejszy do osiągnięcia.

We hope you're enjoying Project Syndicate.

To continue reading, subscribe now.

Subscribe

or

Register for FREE to access two premium articles per month.

Register

https://prosyn.org/aVoMk1Upl