ledgard4_International Animal Rescue  Ba  Barcroft Media via Getty Images_orangutan International Animal Rescue/Barcroft Media via Getty Images

Zagrożone Dzikie Zwierzęta Mogą Zapłacić za Własną Ochronę

PRAGA/NAIROBI – Wkrótce będzie możliwe nadanie cyfrowej tożsamości poszczególnym dzikim zwierzętom, których gatunki są zagrożone wyginięciem. Obecnie jedyną wartością ekonomiczną tych zwierząt są przetworzone części ich ciała. Nadanie im cyfrowego portfela związanego z ich tożsamością i możliwością wydawania pieniędzy na ich ochronę może poprawić ich życie i zwiększyć szanse na przeżycie.

Małpy naczelne (człekokształtne) - w tym goryle, szympansy i bonobo - są idealnymi kandydatami do międzygatunkowych pieniędzy.” Tylko 700 000 naszych najbliższych ewolucyjnych kuzynów przetrwało i ich liczba gwałtownie spada: wyobraźmy sobie populację Waszyngtonu, rozproszoną w lasach, wzdłuż polnych dróg lub na obrzeżach tysięcy odizolowanych, biednych i szybko rozwijających się wiosek. Ludzie i małpy człekokształtne nie żyli razem dobrze w epoce industrialnej, ale w epoce postindustrialnej możemy sobie radzić lepiej.

Proponujemy zacząć od orangutanów. Tylko 120 000 tych inteligentnych małp człekokształtnych żyje w swoich leśnych siedliskach na Sumatrze i Borneo. Chociaż od 2000 r. na ich ochronę wydano miliard dolarów, ponad 100 000 zostało straconych w wyniku wylesiania, nękania i zabijania w tym samym okresie. Sytuacja mogła być gorsza – bez działań ochronnych zginęłoby około 135 000 orangutanów – ale inwestycje te trudno uznać za udane.

To continue reading, register now.

As a registered user, you can enjoy more PS content every month – for free.

Register

or

Subscribe now for unlimited access to everything PS has to offer.

https://prosyn.org/1PEt1pUpl