singer220_ Bernd Weißbrodpicture alliance via Getty Images_culturedmeat Bernd Weißbrod/picture alliance via Getty Images

Blížící se zásah do živočišné výroby

MELBOURNE – Jednoho dne si rok 2023 budeme možná připomínat jako dobu, kdy začalo být zřejmé, že gigantický sektor chovu zvířat pro potravinářské účely míří stejným směrem jako odvětví, které po většinu dvacátého století vévodilo tomu, jak zaznamenáváme a uchováváme snímky. Je letošek pro průmyslový chov zvířat obdobou roku 1989, kdy byl na trh uveden první digitální fotoaparát zaměřený na širokou veřejnost?

Objevují se známky toho, že by tomu tak mohlo být, počínaje skutečností, že izraelské ministerstvo zdravotnictví v dubnu schválilo mléčný výrobek, který nepochází od krav ani jiných dojených zvířat. Výrobce Remilk je společnost s ambiciózním posláním: „vyrábět mléčné produkty, které jsou mnohem lepší verzí sebe samých“.

Před čtyřiceti lety Genentech použila tehdy novátorské rekombinantní techniky pro práci s DNA k vytvoření geneticky modifikovaných bakterií produkujících lidský inzulin pro diabetiky, který byl lepší a lacinější než inzulin získávaný ze slinivky prasat. Podobným způsobem Remilk kopíruje kravskou DNA do kvasinek, aby vytvářely produkt, který je podle Remilk totožný s kravským mlékem, avšak bez laktózy, která činí mléko pro některé lidi těžko stravitelným, a také bez cholesterolu, antibiotik a růstových hormonů.

To continue reading, register now.

Subscribe now for unlimited access to everything PS has to offer.

Subscribe

As a registered user, you can enjoy more PS content every month – for free.

Register

https://prosyn.org/iXHw0fncs