kortenhorst14_Joshua PrietoSOPA ImagesLightRocket via Getty Images_climate change journalist Joshua Prieto/SOPA Images/LightRocket via Getty Images

Klimatická výzva - matka novinových článků

DENVER – Při řešení klimatických změn je pomalá „výhra“ stejná jako prohra. Máme jen jednu šanci vyřešit tento problém, než přeroste v existenční hrozbu, a prostor pro akci se rychle uzavírá.

Vedle toho, že je klimatická výzva citlivá na čas, umocňuje také všechny ostatní krize, jimž čelíme – od pandemie koronaviru po globální nerovnost. Proto má klíčový význam, abychom jasně, zodpovědně a na základě fakt zdůrazňovali její naléhavost. Nebudeme-li o tomto problému energicky, přesně a přesvědčivě informovat a rozebírat ho, voliči ho nepochopí, natož aby vyžadovali řešení od politiků, kteří mohou mobilizovat zdroje potřebné k jeho řešení.

Vzhledem k obrovské složitosti problému klimatických změn potřebujeme zkušené, odhodlané a znalé novináře, kteří budou soustavně informovat o všech nuancích tohoto problému. Klimatické změny nejsou jen okrajovým novinářským tématem, nýbrž otázkou, která se dotkne všech lidí na zeměkouli a všech aspektů našeho života. Přechod na čistou a uhlíkově neutrální energii předpokládá proměnu celé globální ekonomiky – a tato transformace bude mít dopady na naši práci, spotřebu i péči o naše rodiny.

To continue reading, register now.

As a registered user, you can enjoy more PS content every month – for free.

Register

or

Subscribe now for unlimited access to everything PS has to offer.

https://prosyn.org/Z8aULCdcs