kortenhorst17_Li ZongxianVCG via Getty Images_windsolar Li Zongxian/VCG via Getty Images

Čistá energetika už v ekonomickém zápase zvítězila

DENVER – My v Rocky Mountain Institute (dnes RMI) už desítky let tvrdíme, že přechod k čisté energii bude stát méně a bude postupovat rychleji, než očekávají vlády, firmy a mnozí analytici. V posledních letech se oprávněnost této vyhlídky plně potvrdila: nákladnost obnovitelných zdrojů vytrvale klesá rychleji, než se čekalo, zatímco jejich využití postupuje svižněji, než předpokládaly prognózy, což dále snižuje náklady.

Díky této zpětné vazbě pozitivních důsledků obnovitelné zdroje prorazily. K hoře dat dokládajících, že rapidní přechod k čisté energetice je nejméně nákladnou cestou vpřed, teď navíc přibyly nové analýzy od dvou výzkumných institucí pevného renomé.

Tvůrci politik, přední podnikatelé a finanční ústavy musí naléhavě uvažovat o slibných důsledcích tohoto vývoje. Jelikož Konference OSN o změně klimatu (COP26) v Glasgow se rychle blíží, je naprosto nezbytné, aby si světoví lídři uvědomili, že klíčem ke splnění cíle oteplení o 1,5° Celsia dle Pařížské dohody není přinášet oběti, ale chopit se příležitostí. Postup vyjednávání je nutné přeformátovat tak, aby jeho podstatou bylo méně sdílení břemen a více lukrativní závody v zavádění čistších a levnějších technologií v energetice.

To continue reading, register now.

As a registered user, you can enjoy more PS content every month – for free.

Register

or

Subscribe now for unlimited access to everything PS has to offer.

https://prosyn.org/EaAdeNecs